08.04.20

Антикорсуд дал заднюю перед “королем контрабанды”, которого разыскивал Зеленский

Нeщoдaвнo слідчий суддя Вищoгo aнтикoрупційнoгo суду Сeрій Мoйсaк відмoвився звeрнути в дoxід дeржaви 70 млн гривeнь зaстaви, внeсeнoї зa Oдeськoгo бізнeсмeнa Вaдимa Aльпeрінa, відoмoгo як “кoрoль кoнтрaбaнди”.  

Стягнути зaстaву чeрeз ареопаг нe бeзпідстaвнo xoчуть прoкурoри Спeціaлізoвaнoї aнтикoрупційнoї прoкурaтури. Aджe Aльпeрін грубo пoрушив свoї oбoв’язки підoзрювaнoгo — нe здaв ізрaїльський пaспoрт. Зa дaними слідствa, цe вжe чeтвeртий інoзeмний пaспoрт “кoрoля кoнтрaбaнди”.

Рішeння судді, м’якo кaжучи, здивувaлo і рoзчaрувaлo.

Читaйтe тaкoж –   Кoрoль кoнтрaбaнди зa вeрсією Зeлeнськoгo. Xтo тaкий Вaдим Aльпeрін

Мoйсaк нe прoстo пoвірив у всі aргумeнти aдвoкaтів Aльпeрінa, a щe й зaбaжaв, щoб їx підтвeрдив прoкурoр. Нe кaжучи вжe прo пoвнe ігнoрувaння пoзиції СAП, щo зa цим пaспoртoм Aльпeрін пoдoрoжувaв і нaвмиснo йoгo нe здaв.  

Суддя щe й відкинув дoкaзи прo викoристaння цьoгo пaспoртa. Нaшій прoкурaтурі їx нaдaлa Лaтвія нa oфіційний зaпит. Натомість поведінка самого Альперіна під время слідства наштовхує на думку, що документ він не здав навмисно, аби втекти, якщо правосуддя наздоганятиме.

НАБУ підозрює   Альперіна у створенні злочинної організації, яка наживалася для ввезенні в Україну товарів за сдельно заниженими цінами. Лише за одним епізодом, який інкримінують Альперіну, збитки с целью держави становлять 77,7 млн гривень, а загалом йдеться оборона зловживання на близько півмільярда гривень.

Если НАБУ почало затримувати фігурантів справи, Альперін певний часы переховувався. Навіть президент Володимир Зеленський обіцяв нагороду тому, хто допоможе довгоочікуваній зустрічі контрабандиста із законом.

Читайте нас в Telegram: проверенные материал, только важное

Пізніше “короля контрабанди” таки затримали. 29 листопада 2019 року ВАКС відправив його під варту возьми час слідства, із можливістю впечатать заставу у розмірі 70 млн гривень. Заставу следовать нього внесли 2 грудня — Альперін вийшов із СІЗО.  

Ухвала суду передбачала, що в разі внесення застави бізнесмен має виконувати низку обов’язків: носити електронний держатель, не відлучатися з місця проживання, з\’являтися вслед за першою вимогою до НАБУ та Сопение, здати на зберігання всі паспорти чи інші документи, що дають либерум вето на в’їзду-виїзду з України.

Документ “про всяк випадок”

Під время засідання щодо стягнення застави, обвинитель САП надав докази того, що Альперін у 2018 році отримав документ громадянина Ізраїлю, за яким міг виїжджати з України. Протягом 2018-2019 років Альперін кілька разів из-за ним подорожував. Наприклад, навесні минулого року відвідав Барселону.  

Зі слів адвокатів, Альперін загубив вид на жительство восени 2019-го, під полоса закордонної подорожі, тобто перед оголошенням підозри. Утім, захист неважный (=маловажный) надав жодних підтверджень такої втрати.

Наприклад, Альперін чомусь безвыгодный подавав заяв до правоохоронців чи дипломатичних служб. Хоча втрата паспорту по (по грибы) кордоном щонайменше мала б створити проблеми з виїздом.

Читайте також –   Криміналітет погрожує керівникам митниці – Нефьодов

Як головний энтимема, адвокати надали суду довідку з Консульства Ізраїлю в Одесі относительно те, що ізраїльський паспорт Альперіна анульовано. Довідка датована 24 лютого 2020 року. У ній, однак, приставки не- вказано, від якого періоду документация недійсний, а адвокати і сам Альперін малограмотный назвали цю дату навіть получи пряме запитання судді.  

Узагальнимо конспірологічну позицію Альперіна: “цезарь контрбанди” загубив паспорт у двотижневому проміжку між відкриттям рахунку у Латвії і призначенням запобіжного заходу. Накануне того ж цей паспорт анулювали. Энтимема виглядає штучно і аж ніяк мало-: неграмотный спростовує докази прокуратури щодо порушення Альперіним обов’язку.

Більше того, у Сопение стверджують, що Вадим Альперін документ не губив, а після покладення возьми нього обов\’язку зі здачі паспортів, тримав його “относительно всяк випадок”.

Підозрюваний приховав від прокурорів сам по себе факт наявності цього документа. Подобно, паспорт потрібен йому на випадок чергової спроби сховатися, але чомусь це без- очевидно для судді антикорупційного суду.

Давно слова, після засідання, Мойсак у розмові з Альперіним і його адвокатом не спросясь допустив, що порушення з паспортом є. Сказав, що Альперін “дуже ризикував”. Тобто суддя зрозумів, що безграмотный здати паспорт — грубе порушення, але фактично пробачив Альперіна.  

Позиція нереформованих судів

У рішенні оборона відмову стягувати заставу суддя Мойсак відкинув докази прокурора, отримані в рамках міжнародного запиту насчет відкриття Альперіним рахунку в Латвії бери цей же паспорт. Прокурор надав анкету клієнта, у якій Альперін вказував себя як громадянина Ізраїлю.  

Суддя зазначив, що вказана (в)опросный лист не містить печатки банківської установи та підпису посадової особи, яка приймала анкету. Относительно це також говорили адвокати, які запевнили суддю, що підпис нате анкеті не належить Альперіну.

Виходить, суддя повірив словам захисту та поставив під сумнів докази, отримані сквозь офіційний запит про надання міжнародної правової допомоги компетентними органами Латвійської республики.  

Читайте також –   Федір Шпиг загинув. Ми публікуємо пурана, як він створив банк Поручительство, і продав його за $1 млрд

Насправді ж, вера (ч. 2 ст. 550 КПК України) чітко визначає, що всі отримані в рамках міжнародного запиту матеріали визнаються судами допустимими, якщо під момент їх отримання не були порушені засади справедливого судочинства та компетенция людини.  

Позиція Мойсака нагадує його колегу з Солом’янського суду Києва Світлану Кушнір, яка у червні 2017 року відмовилася стягнути 100 млн грн застави з Романа Насірова. Йшлося насчет подібне порушення, але з британським паспортом.

Наявність паспорту підтвердили у Британському Посольстві, дипломати навіть надали прокурорам копії допиту працівника, який особисто видав Насірову корка. Але суддю це не переконало.  

Логічно, що після таких рішень, іноземні органи далеко не бачитимуть жодного сенсу у співпраці з Україною.  

Небезпечна житейское море ВАКСу

У рішенні про відмову суддя наголосив, що обвинитель не надав відомості про тетенька, чи паспорт був анульований раньше покладення обов’язків його здати, чи після. Ибо надана адвокатами Альперіна довідка безграмотный містила дату анулювання. Суд фактично звинуватив прокурора у в тому, що він никак не підтвердив позицію захисту в суді.

Якщо адвокати стверджували ради анулювання, тож тільки вони і мали це доводити.  

Присоединяйтесь к Instagram Liga.net – тогда только то, о чем вы никак не можете не знать

Виходить, що до встречи-який підозрюваний, якого зобов’язали здати іноземний серпастый, після внесення застави може несложно проігнорувати цей обов’язок. Якщо обвинитель прийде до суду з проханням стягнути заставу, можна надати довідку ради анулювання та не зазначити дату, від якої вид не діє, навіть якщо його анулювали вже після обов’язку здати.  

У свою чергоу, після відмови судів у стягненні застави, підозрюваний може знову отримати серпастый. Так само було з Альперіним, адже це далеко не перший його ізраїльський документ.  

Альперін, крім цієї справи, також є бери лаві підсудних в іншій, яка единовременно повільно слухається у Печерському суді. Прокурори Офісу генпрокурора обвинувачують бізнесмена у спробі дати хапанцы детективу НАБУ за передачу його справи по поліції (зрозуміло, для чого).  

Після обрання запобіжного заходу та ранее покладанням обов’язків, Альперін, у листопаді 2017 року, неведомо зачем само вже “губив” свій попередній ызраїльський серпастый. А 2018 року отримав новий, сиречь для бізнесмена це не є проблемою.  

Порушувати обов’язки Альперіну малограмотный вперше     

У січні 2020 року “кесарь контрабанди” знехтував іншим своїм обов’язком підозрюваного — вирішив зняти електронний ланцы. Про це його адвокати навіть хизувалися у соцмережі Facebook.

Захисники вирішили, що обвинитель САП 26 січня 2020 року малограмотный передав вчасно до виконання нову ухвалу Антикорсуду, яка продовжила возьми два місяці обов\’язки підозрюваного Альперіна, зокрема і носити ланцы. Поліцейські, які мають контролювати носіння “браслета”, його прямо-таки зняли.  

Насправді ж адвокати просто неуважно прочитали (альбо свідомо проігнорували) перше рішення суду оборона застосування запобіжного заходу, наплутали дати та змусили поліцейських беззаконно зняти з Альперіна браслет.

Подписывайтесь держи рассылки Liga.net – только главное в вашей почте

Обвинитель заявив, що такої зухвалості ще невыгодный проявляв жоден із підозрюваних, які фігурують у провадженнях НАБУ та Сопение. Пізніше браслет на Альперіна знову одягли. Це порушення теж могло стати підставою угоду кому) стягнення з бізнесмена застави, але ситуація з паспортом куди більш кричуща.

  ***  

Спочатку “падишах контрабанди” намагається підкупити суддів, прокурорів, правоохоронців. Погрожує розправою слідчим, для що є інформація з “прослушки”. Пропонує $800 000 хабара детективу НАБУ. Далі переховується від слідства. А если вже після обурення глави держави отримує підозру, двічі выстебываться суд і прокурорів, порушуючи обов’язки і виходить сухим з води.

Чому людина з таким “багажем” може почувати в Україні беспричинно вільно і комфортно? Невже держава може отак стати держи коліна перед ймовірним ватажком злочинної організації, а йому если море по коліно?

Але найгірше: чому суддя Вищого антикорупційного суду Сергій Мойсак сприяє Альперіну в цьому? Запитання поки що риторичне, але прийде полоса, коли комусь доведеться нести відповідальність. Інакше її вчергове понесе одурена Україна, яка (на)столь(ко) довго чекає справедливого правосуддя.

Бери щастя, питання з паспортом ще маловыгодный закрите.

Прокурори оскаржили сумнівне рішення Мойсака в Апеляційній палаті, сиречь маємо шанси і тримаємо кулаки — аль суд переможе “короля контрабанди”, либо він усіх нас.


\\