28.04.16

Митрополит Онуфрій категорично виступив проти української мови в богослужінні • Национальный антикоррупционный портал «АНТИКОР»

Митрoпoлит Oнуфрій кaтeгoричнo виступив прoти укрaїнськoї мoви в бoгoслужінні

Кoммeнтaрии:
Виснoвoк митрoпoлитa Oнуфрія був кaтeгoричний: «Бoгoслужбoвa мoвa Укрaїнськoї Прaвoслaвнoї Цeркви — цe мова церковнослов’янська. Позиція, заявлена митрополитом Онуфрієм, входить до різке протиріччя з офіційними церковними документами колишніх років. Під час зборів митрополит Київський і всієї України Онуфрій висловився різко проти здійснення богослужіння українською мовою. 28 грудня 2015 в Києво-Печерській лаврі відбулися єпархіальні збори духовенства Київської єпархії. В одній із записок, що надійшли із залу, було поставлено питання про те, які кроки збирається робити керівництво УПЦ для «українізації» богослужіння. У лютому 2012 року керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич) в одному з інтерв’ю підкреслював, що «якщо 2/3 парафіян хочуть службу українською або іншою мовою — жодних питань не виникне. Синод тоді визначив, що там, де цього бажають дві третини парафіян, богослужіння може відбуватися українською мовою. Помісний Собор УПЦ (МП), що працював 1-3 листопада 1991 року, ще раз підтвердив санкцію на проведення богослужіння українською там, де цього бажають дві третини парафіян. http://ipress.ua На території України, є парафії, де служби ведуться угорською, румунською, церковнослов’янською та українською мовами. Питання вибору мови богослужіння — не проблемне для церковної свідомості». За його відома, і греки, і грузини, і румуни, і англійці здійснюють богослужіння не так на сучасних, а на старих мовами. У 1922 році рішення про дозвіл здійснювати богослужіння українською було підтверджено Київською нарадою православних єпископів України. Ми нічого не будемо міняти». На його думку, церковнослов’янська мова — це «наша рідна мова», такий же, як і сучасні мови. Читайте также: Чотири монастирі Чернігівщини патріарх Кіріл перетворює в опорні пункти гібридної війни

Далі митрополит Онуфрій заявив, що на «старих мовах» служать «скрізь». Відповідаючи на запитання, митрополит Онуфрій заявив, що «не потрібно плутати Божий дар з яєчнею». Зазначимо, що в УПЦ є десятки і сотні громад (в основному, на заході України), де богослужіння проводиться українською мовою. Про це повідомляє портал «Релігія в Україні». Тези, оприлюднені в анонімних буклетах, цілком співзвучні висловлюваннямимитрополита Онуфрія. На думку митрополита, в храмі допустимо лише проголошення проповіді українською мовою, що ж стосується богослужіння, то воно повинно відбуватися церковнослов’янською мовою.
30 декабря 2015 г., 11:50

   
Просмотров: 855


\\