19.04.21

РПЦ підготувала регламент вигнання бісів

Підгoтoвлeний дoкумeнт містить як істoрію цієї прaктики, тaк і прoпoзиції щoдo її уніфікaції тa рeглaмeнтaції.

Комісія з муджтахид'я Російської православної церкви підготувала ксива, який регламентує практику екзорцизму (вигнання бісів), повідомив РИА Новости патрон відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополит Іларіон.

Следовать словами Іларіона, зараз практика екзорцизму існує малограмотный у всіх помісних церквах. Підготовлений индент містить як історію цієї практики, приблизительно і пропозиції щодо її уніфікації та регламентації.

Рядом цьому Іларіон наголосив, що вплоть до офіційної публікації документа не може розголошувати його зміст.

У серпні 2020 року від коронавірусу помер обитатель Троїце-Сергієвої лаври архімандрит Геруха. ЗМІ писали, що він був єдиним священиком у Росії, з яким РПЦ офіційно дозволяла проводити обряди екзорцизму.

В кінці 2020 року Іларіон від імені РПЦ просив віруючих безвыгодный проводити обряди екзорцизму самостійно, наголошуючи, що це може зробити тільки спеціальний священик якось по мнению-особливому благословенню архієрея. Він також зазначав, що далеко не слід плутати з біснуванням підозри получай наявність у людини можливих психічних розладів.


\\