19.11.21

Як працює система державних закупівель

Система держзакупівель Prozorro є базою даних, яка забезпечує підприємствам та організаціям проведення аукціонних торгів в онлайн режимі.

Створений відповідний електронний тендер-механізм був із ініціативи громадських та комерційних організацій за участі державних структур . Метою впровадження платформи є покращення ефективності використання коштів держави та захист користувачів від злочинності й корупції.

Як працює система державних закупівель

З базовими принципами й правилами системи Прозорро, а також із послідовністю проведення торгів за допомогою цього порталу читачів познайомить дана стаття.

Prozorro: принципи роботи й умови користування

У своїй діяльності цей веб-ресурс керується виключно правовою документацією, зокрема Законом України «Про публічні закупки».

Офіційний сайт системи є сховищем, що слугує для збереження бази даних про державні закупівлі. Цей ресурс також допомагає користувачам знаходити координати партнерських організацій та пропонує курс навчання державним закупівлям.

Ключовими принципами Prozorro є відкритість коду, прозорість та доступність інформаційних даних про торги для всіх користувачів та взаємодія держави, бізнесу й громадського суспільства.

Доступ до участі в тендерах порталу отримує кожен, хто пройде процедуру реєстрації на одному з акредитованих торгівельних майданчиків, перелік яких містить головний сайт системи. Тарифи у ресурсів, на яких необхідно реєструватися, єдині, як і базовий функціонал, але їх умови відрізняються.

Обираючи майданчик для авторизації, слід враховувати декілька моментів:

   зручність інтерфейсу;
   рівень (рівні) акредитації;
   якість технічної підтримки клієнтів;
   актуальність інформації.

Багато компетентних користувачів Прозорро найкращим варіантом для авторизації вважають майданчик tender.uub.com.ua, який називається «Українська Універсальна Біржа». У відгуках відзначається надійність та стабільність цього ресурсу, постійне оновлення інформаційної бази та найбільш зрозумілий інтерфейс.

Які проводяться торги на платформі Прозорро?

Реєструючись, користувач створює особистий кабінет та входить до нього, застосовуючи дані свого логіну й паролю.

Оголошення подається шляхом заповнення стандартної форми з зазначенням ціни, до якої додаються тендерні документи.

Далі упродовж одного-трьох днів замовник має відповідати на питання, що мають відношення до тендера, може вносити зміни до умов торгів та документів.

Замовник отримує пропозиції в період визначеного ним самим часу. Інформація про постачальників та ціни не розголошується.

Після цього відбувається власне аукціон. Діапазон кроку складає від 0,5 до 3% бюджету, а період кругу – 3 хвилини.

Системою автоматично обирається переможець. Особі, що виграла тендер, відривається доступ до документації та пропозицій. Якщо ці дані замовнику підходять, укладається угода.

Замовник завантажує до інформаційної бази скановану копію договору про надані послуги – відповідний момент є фінішним етапом угоди.


\\