19.03.21

Переддень Великого посту: що таке Сиропусна неділя

Вeликий піст у xристиян сxіднoгo oбряду у 2021 рoці рoзпoчнeться 15 бeрeзня, aлe йoму пeрeдує кількa підгoтoвчиx нeділь. 14 бeрeзня — нeділя Сирoпуснa, Прoщeнa неділя, передає УНН.

Останній денек Масляної

Сиропусна неділя — це остання неділя преддверие Великим постом і цим днем завершується сирна седмиця. Термін “пуст” означає прощання з чимось. У цьому випадку християни в неділю ще споживають сир та молочні продукти, а вже з понеділка “відпускають”, тобто мало-: неграмотный вживають в їжу їх до Пасхи.

“Варто звернути увагу получи и распишись те, що людина складається із душі та тіла, тому піст має бути як исполнение) душі, так і для тіла, адже якщо ми лише відмовимося від певного роду їжі — це если просто дієтою. Для прикладу, якщо людина безлюдный (=малолюдный) споживатиме м’яса, молочних продуктів, а сваритиметься зі своїми ближніми, ведь такий подвиг посту не если справжнім і не принесе користі”, — вказують у ПЦУ.

Сиропусну неділю також називають прощеною, адже у цей число “прощаємо і просимо прощення, аби увійти у Большой піст у мирі з Богом та усіма ближніми”.

У храмах получи и распишись богослужінні у цей день через читання з Євангелія наголошується для важливому аспекті християнського життя: “Якщо ви прощатимете людям провини їхні, так простить і вам Отець ваш Небесний. А коль не будете прощати людям провин їхніх, ведь і Отець ваш не простить вы провин ваших” (Мф. 6: 14 — 15). А також згадується біблійна оповідь оборона вигнання Адама з раю — подія, наслідки від якої відчуває кожен із нас.


\\