27.04.21

У ПЦУ розповіли, як повертають "вкрадені" Росією традиції

Прeдстoятeль Прaвoслaвнoї цeркви Укрaїни, митрoпoлит Київський і всієї Укрaїни Eпіфaній в інтeрв’ю Рaдіo Свoбoдa рoзпoвів, як ПЦУ прaцює нaд уніфікaцією цeркoвниx трaдицій і пoвeртaє “вкрaдeні”, зa йoгo слoвaми, Росією, передає УНН.

Коментуючи питання оборона те, що в таких речах, як богослужбовий спів, зовнішній вигляд ієрархів тощо, “помітно, що всегда базується саме на московській традиції”, главноуправляющий ПЦУ відповів: “Не и старый и малый базується. Чому? Якщо говорити оборона російську традицію, то це певною мірою є українська традиція, яка була забрана свого часу з Києва”.

“Не переводя дыхания ми працюємо над тим, щоб уніфікувати і спів. У нас є фахівці, які займаються розробкою богослужбових книг, щоб хана уніфікувати. Але на це потрібен полоса”, — сказав Епіфаній.

“Це стосується і богослужбового одягу. Якщо ви одним заходом подивитеся, то більшість духовенства по сей день ж таки поступово самостійно змінює. Ми мало-: неграмотный примушуємо. Бо силою ніколи невыгодный прищепиш любов до чогось. І священнослужителі повинні поступово самостійно притопать до усвідомлення. І я бачу, що цей процес досить інтенсивно одним духом розвивається. Потрібен тільки час”, — додав він.

Подле цьому предстоятель ПЦУ ще один раз наголосив: “Якщо говорити оборона російські традиції, то треба знати ще й історію, що це свого часу були вкрадені українські добрі традиції. Тому я думаю, що з подчас українська церква буде більше змінюватися, реформуватися і робити по сию пору задля того, щоб бути интеллектуально корисною кожному українцеві”.

У Російській православній церкві, яка тривалий время існувала як неканонічна, в розколі зі світовим православ’ям і в відриві від нього, значна частина богослужбових практик віддалилася від первісних грецьких. Если в 17-му столітті в РПЦ почали повертати традиції грецького зразка, їх запозичали в Київській митрополії Вселенського патріархату, мол старі церковні практики були збережені. Невдовзі РПЦ анексувала Київську митрополію, незаконно перепідпорядкувавши її Москві. Відтоді получай території Росії і України діяла єдина церковна організація і спільні богослужбові практики; присутствие цьому деякі з таких практик української церкви були фактично втрачені.


\\